Mitas apie šiluminę varžą "R"

Viena iš mūsų laikų pasakų - tai izoliacijų R-vertė. Kaip ji sužinoma? Pirmiausia išmatuojama energija, kuri per tam tikrą laiką perėjo per izoliaciją. Žinant laidumą ir medžiagos storį, apskaičiuojama izoliacijos R-vertė. Atrodytų, kad tai paprasta.

    Tačiau realiame gyvenime viskas yra toli gražu ne taip, nes montuojant statybines medžiagas atsiranda sujungimo siūlių, kampų, smarkiai svyruojančios temperatūrų kaitos, santykinio oro drėgnumo ir kt. pokyčių. Įtakos turi ir žmogiškasis veiksnys. Tačiau nė į vieną iš šių galimų pokyčių nebuvo atsižvelgta apibrėžiant medžiagos R-vertę. Gali būti ir tokių atvejų, kai R bus lygi 0, nors reglamentuotas skaičius kur kas didesnis.

Šilumos varža R - termovizija
Termovizija

    Pirkdami nekilnojamąjį turtą norite žinoti, koks sklypo dydis, kokia namo kvadratūra, kokioje vietoje jis yra, į kurią pusę langai, koks privažiavimas ir kita, o pirkdami apšiltinimo medžiagą tenkinatės tik vienu rodikliu.

    Daugelis esate pajutę, kad iš pažiūros sandarūs angokraščiai praleidžia vėją. Elektros kištukiniai lizdai, įmontuoti išorinėje sienoje, taip pat daug kam sukelia problemų dėl į vidų patenkančio oro srauto.

Kad iš tikrųjų taip yra, galima įsitikinti prie lizdo priartinus degančią žvakę.

    Reglamentuojant medžiagų pralaidumą laboratorijoje realios sąlygos nebuvo sudarytos. Neįvertinta ir dar viena ekstremali sąlyga - šilumos ir šalčio poveikis. Išorinė sienos

dalis žiemą būna šaltesnėje aplinkoje nei vidinė sienos dalis, o vasaros metu atsiranda karštesnėje pusėje, todėl įkaista iki gana aukštos temperatūros. Esant dideliems temperatūrų svyravimams medžiagų sujungimų-siūlių "vaikščiojimas" ypač didelis, o tam reikalingos itin patvarios, atsparios ir elastingos medžiagos, antraip gali būti bėdos.

    Dabar įvertinkite visas jus supančias sąlygas ir kiek tada bus verta R? Ar ne laikas pagalvoti apie besiūles apšiltinimo technologijas, kurios apsaugotų nuo temperatūrų bei santykinio oro drėgnumo pokyčių, drėgmės, vėjo gūsių ir kitokių reiškinių, su kuriais susiduriame realiame gyvenime. Primename, kad yra kūno šilumos laidumas, konvekciniai šilumos mainai, radiacinis spinduliavimas, ir toli gražu ne kiekviena apšiltinimo medžiaga gali būti efektyvi. O tada nuostoliai neišvengiami. Tad siūlau įvertinti sandarumo lygį ir kitas besiūlių apšiltinimo medžiagų teigiamas savybes.

Autorius: Antanas Karbauskas

Kontaktai
Tel. +370 698 70534, +370 698 16167
El. p. info@gamona.lt
Rekvizitai:
Įmonės kodas 263747380
PVM kodas LT100004388310.
Adresas:
Sudmantų g. 8, LT-96326
Klaipėdos r., Sudmantai
Sprendimas:
img